POMAGAMY JUŻ 10 LAT - ZAUFAŁO NAM 1200 OSÓB
100 PROCENT GWARANCJI PROFESJONALNEJ TERAPII

Czy niskoprocentowy alkohol może uzależnić?

Uzależnienie od niskoprocentowego alkoholu, takiego jak piwo, wino lub inne napoje o niskiej zawartości alkoholu, może być równie poważne i wpływać na zdrowie i życie jednostki. Choć zawartość alkoholu w tych napojach jest niższa niż w mocniejszych trunkach, to ich regularne spożywanie może prowadzić do uzależnienia.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • Jak przebiega uzależnienie od alkoholu niskoprocentowego?
  • Na czym polega leczenia uzależnienia od alkoholu niskoprocentowego?

Uzależnienie od alkoholu niskoprocentowego - przebieg

Alkoholizm to psychiczne i fizyczne uzależnienie od alkoholu etylowego. Choroba alkoholowa ma charakter przewlekły i postępujący, a nieleczona może prowadzić do śmierci. Czy można uzależnić się od niskoprocentowego alkoholu? Tak! Regularne spożywanie niskoprocentowego alkoholu prowadzi do stopniowego wzrostu tolerancji organizmu na alkohol oraz rozwoju fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu.

Proces uzależnienia od niskoprocentowego alkoholu przebiega najczęściej wolniej niż ma to miejsce w przypadku spożywania trunków wysokoprocentowych. W uzależnieniu od niskoprocentowego alkoholu wyróżnia się cztery klasyczne fazy alkoholizmu (prealkoholową, ostrzegawczą, krytyczną i przewlekłą), przy czym granice między nimi są zazwyczaj bardziej rozmyte.

Istotnym czynnikiem mającym wpływ na rozwój uzależnienia od alkoholu niskoprocentowego jest stres życia codziennego i traktowanie alkoholu jako metody radzenia sobie z nim. Ważny jest również wyższy poziom akceptacji społecznej dla picia alkoholi niskoprocentowych, które często są nieodzownym elementem towarzyskich spotkań.

Czy niskoprocentowy alkohol uzależnia - jak leczyć uzależnienie?

Uzależnienie od niskoprocentowego alkoholu może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych i społecznych, takich jak problemy w relacjach interpersonalnych, pogorszenie zdrowia fizycznego, trudności w pracy czy utrata zainteresowań życiowych.

Jeśli masz obawy dotyczące swojego spożycia alkoholu lub obserwujesz u bliskiej Ci osoby symptomy uzależnienia - zwróć się o pomoc do specjalistów. Uzależnienie od niskoprocentowych napojów alkoholowych może być zgubne i nie należy lekceważyć pierwszych objawów uzależnienia. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień WANT oferuje kompleksowe wsparcie osobom uzależnionym i współuzależnionym. Terapia alkoholowa prowadzona jest przez doświadczonych profesjonalistów, a detoksykacja alkoholowa pod okiem wykwalifikowanego zespołu medycznego.

Sprawdź, jaka jest cena leczenia uzależnienia, wybierz odpowiedni dla siebie lub bliskiej osoby program leczenia i zrób pierwszy krok w kierunku przezwyciężenia uzależnienia od niskoprocentowego alkoholu oraz prowadzeniu zdrowszego, bardziej zrównoważonego życia.

Potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich?
Koniecznie skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień. Pomożemy!

O autorze

mgr Waldemar Wantoch-Rekowski

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Pomysłodawca i współwłaściciel Ośrodka „WANT”, od 20 lat pomagający osobom uzależnionym. Ukończył studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Odbył staż kliniczny oraz superwizje w WOTUW Stanomino i brał udział w wielu kursach i terapiach dla osób uzależnionych. W 2008 roku zaczął tworzyć Poradnię Leczenia Uzależnień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, a w 2013 roku, powołał do życia ośrodek terapii uzależnień „WANT”.

 

 

Call Now Button