ILE KOSZTUJE LECZENIE ODWYKOWE?

Wysokie koszty terapii to często jedna z głównych przyczyn zwlekania ze zgłoszeniem się po pomoc do ośrodka odwykowego. Niestety nie da się pokonać alkoholizmu samodzielnie, bez profesjonalnego wsparcia – pobyt w placówce jest jedynym sposobem na powrót do normalnego życia i zachowanie trwałej trzeźwości. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze i nie warto na nim oszczędzać. Na szczęście ceny leczenia wcale nie muszą być bardzo wysokie, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, jakie usługi i udogodnienia wchodzą w skład oferty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka?

Leczenie odwykowe to bardzo skomplikowany proces, wymagający ogromnej pracy nad sobą oraz własnymi, destrukcyjnymi przekonaniami, schematami myślenia, emocjami i strategiami działania. Pacjent ośrodka niejednokrotnie musi zmierzyć się ze swoimi traumami i otworzyć się przed terapeutą w stopniu, w jakim nigdy wcześniej tego nie robił. Dlatego tak ważne jest to, by nic mu tego procesu nie zakłócało i dodatkowo nie utrudniało. Dobry ośrodek terapii uzależnień to bardzo komfortowe miejsce, zapewniające chorym wiele udogodnień.

ILE KOSZTUJE LECZENIE ODWYKOWE?

Jeśli zależy nam na prywatności i możliwości korzystania z odosobnienia, możemy zdecydować się na wynajęcie jednoosobowego pokoju lub apartamentu. Jeżeli zaś chcemy obniżyć ostateczny koszt, warto wybrać pomieszczenie dwuosobowe. Niezależnie od tej decyzji, możemy liczyć na łazienkę przypisaną do pokoju, internet bezprzewodowy oraz telewizor. Ośrodek WANT położony jest w malowniczej scenerii, z dala od miasta, dzięki czemu pacjenci mogą w pełni oderwać się od codzienności, skupiając się wyłącznie na procesie zdrowienia. W placówce zatrudnieni są wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale znają procedury stosowane podczas walki z uzależnieniem i są gotowi wesprzeć podopiecznych w każdej sytuacji. Wybierając ośrodek, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wykształcenie oraz doświadczenie kadry, gdyż to właśnie te czynniki najbardziej wpływają na sukces terapeutyczny.


 

Chcesz zapisać się na terapię alkoholową?
Skontaktuj się z nami, postaramy się dobrać dla Ciebie najwłaściwszy okres terapii alkoholowej w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień.

Co zawiera cena leczenia odwykowego?

Sprawdzając cennik ośrodka odwykowego, należy mieć na uwadze świadczenia, które wchodzą w skład oferty. W cenie pobytu w WANT zawierają się nie tylko spotkania indywidualne i grupowe ze specjalistą, ale również uczestnictwo w wykładach terapeutycznych, filmoterapii, treningach asertywności, arteterapii oraz zajęciach rekreacyjnych, takich jak fitness, basen, nordic walking czy siłownia. Pacjenci otrzymują również zwolnienie lekarskie, a raz w tygodniu mogą spotkać się z lekarzem internistą, który zadba o ich zdrowie fizyczne. Oferta obejmuje także całodniowe wyżywienie składające się z trzech posiłków (w zależności od potrzeb można wybrać różne diety, np. wegetariańską lub cukrzycową), nielimitowany dostęp do kawy, herbaty i cukru, możliwość korzystania z pralek, lodówek, kuchenek mikrofalowych oraz żelazka.

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu?

Całkowity koszt terapii uzależnień zależy od długości pobytu w ośrodku. To oczywiste, że im krócej przebywamy w placówce, tym mniej płacimy, jednak warto pamiętać, że leczenie alkoholizmu jest skomplikowanym procesem, który wymaga czasu. W dodatku im obszerniejszą ofertę wybierzemy, tym mniejsza będzie nasza opłata za jeden dzień terapii – ceny zaczynają się już od nieco ponad 178 zł za dobę! Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystko, co otrzymamy za tę kwotę, okaże się, że jest ona naprawdę niska. Nie wspominając o tym, że życie w trzeźwości oznacza brak wydatków na alkohol, długów oraz przyszłych dolegliwości zdrowotnych, prawdopodobnie związanych z kosztownym leczeniem.

LECZENIE ODWYKOWE
Call Now Button