POMAGAMY JUŻ 10 LAT - ZAUFAŁO NAM 1200 OSÓB
100 PROCENT GWARANCJI PROFESJONALNEJ TERAPII

Ile kosztuje detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy jest niezbędny każdej osobie uzależnionej od substancji odurzających (np. marihuana, kokaina, dopalacze). Pamiętajmy jednak, że pacjent musi być świadomym swojej przypadłości, aby rozpocząć jej skuteczne leczenie. Rozwiązanie to wpłynie pozytywnie nie tylko na samopoczucie i lepsze funkcjonowanie osoby uzależnionej, ale również jej rodziny. Aby nieco rozjaśnić temat odwyku, wyjaśnimy, ile kosztuje detoks narkotykowy i od czego zależy jego cena. Miłej lektury!

Czego dowiesz się z artykułu:

  • Od czego zależy cena detoksu narkotykowego?,
  • Co składa się na detoks narkotykowy?,
  • Ile kosztuje detoks narkotykowy?;

Od czego zależy cena detoksu narkotykowego?

Cena detoksu narkotykowego zależy od wielu czynników, na które składają się m.in. zaawansowanie danej przypadłości, konkretne rodzaje substancji odurzających, od których pacjent jest uzależniony, a także indywidualne założenia profilaktyczne ustalane przez specjalistów. Pod uwagę należy również wziąć koszty preparatów potrzebnych do zapobiegania objawom odstawienia. Nie mniej ważna okazuje się dodatkowo długość turnusów – trwają one 5 dni do 10 dni. Np. cena pobytu na detoksie w klinice współpracującej z Ośrodkiem WANT, to około  500zł. za dobę w pokoju 2 osobowym i 600 złotych za dobę w pokoju 1 osobowym.

Jeśli chcemy uzyskać informację, jak wygląda detoks narkotykowe związany ściśle z konkretną substancją odurzającą, powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem, który udzieli nam szczegółowych informacji.

Zapamiętaj!

Koszt odwyku narkotykowego nie kończy się wyłącznie na krótkim pobycie na detoksie. Po przebyciu detoksu zalecana jest minimum 24 dniowa terapia stacjonarna w ośrodku odwykowym. Koszt 24 terapii w pokoju 2 osobowym, to około 7500zł.

Jaki jest rzeczywisty koszt odwyku narkotykowego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Jaki jest rzeczywisty koszt odwyku narkotykowego?”. Jak możemy się domyślać, na finalną cenę składa się także wyspecjalizowanie danej placówki. Bardzo często im drożej, tym lepszych specjalistów zatrudnia wybrana firma, jednak nie jest to regułą.

Osobiście rekomendujemy selekcjonować kliniki leczenia uzależnień między innymi na podstawie opinii w Google oraz referencji znajomych na branżowych grupach Facebookowych. Aby dokładnie przedstawić, ile kosztuje detoks narkotykowy, posłużymy się cennikiem prywatnej kliniki uzależnień WANT, z naszej oficjalnej strony. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółów poniżej!

Potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich?
Koniecznie skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień. Pomożemy!

Detox narkotykowy – cena w ośrodku terapii uzależnień WANT

Jaki jest koszt odwyku narkotykowego w ośrodku terapii uzależnień WANT? Aktualnie obowiązuje promocja i ceny są znacznie niższe zarówno na pokój 1-osobowy, jak i 2-osobowy. Oferujemy detoks od 5 do 10 dni, detoksy pięciodniowe w pokoju 2 osobowym to kwota 2000zł, a każdy kolejny dzień pobytu to 400zł. Interesują Cię szczegóły? – sprawdź nasz CENNIK prywatnej kliniki uzależnień WANT.

Detoksykacja narkotykowa – od czego zależy cena w ośrodku WANT?

Aby kompleksowo odpowiedzieć, od czego zależy cena detoksu narkotykowego, posłużymy się naszą ofertą. Otóż terapia w prywatnym ośrodku odwykowym WANT zawiera całodniowe wyżywienie, nielimitowany dostęp do sali gimnastycznej oraz dodatkowych rozrywek (np. ping-pong lub piłkarzyki). Oprócz tego oferujemy możliwość transportu z miejsca zamieszkania, wizyty u lekarza internisty (w razie potrzeby), a także zwolnienie lekarskie na cały okres trwania turnusu.

Ile kosztuje detoks narkotykowy? – podsumowanie

Jak możemy wywnioskować z dzisiejszego artykułu, detoks narkotykowy kosztuje od 2000 zł za 5 dniowy turnus, a terapia za 4-tygodniowy pobyt w w pokoju 2 osobowym to 7500zł. W zależności od stopnia uzależnienia pacjenta można wybrać także detoks 5-dniowy. Jeśli natomiast po zakończonej kuracji dostrzegamy możliwość nawrotu przypadłości – warto zdecydować się na spotkania stacjonarne lub online z naszymi specjalistami.

O autorze

mgr Waldemar Wantoch-Rekowski

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Pomysłodawca i współwłaściciel Ośrodka „WANT”, od 20 lat pomagający osobom uzależnionym. Ukończył studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Odbył staż kliniczny oraz superwizje w WOTUW Stanomino i brał udział w wielu kursach i terapiach dla osób uzależnionych. W 2008 roku zaczął tworzyć Poradnię Leczenia Uzależnień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, a w 2013 roku, powołał do życia ośrodek terapii uzależnień „WANT”.

 

 

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat detoksu narkotykowego.

#1 Ile tygodni powinien trwać detoks narkotykowy w ośrodku?

Warto, żeby detoks narkotykowy trwał minimum 7 dni. Jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób w początkowej fazie uzależnienia. Im dłużej mamy do czynienia z substancjami odurzającymi typu marihuana, kokaina czy dopalacze – tym więcej czasu powinniśmy przebywać na leczeniu zamkniętym.

#2 Czy koszt odwyku narkotykowego jest podobny do ceny leczenia alkoholizmu?

Koszt kompleksowego odwyku narkotykowego jest nieco niższy od ceny leczenia alkoholizmu. Wynika to z faktu, iż czas stacjonarnej kuracji alkoholików trwa nawet do 8 tygodni, a co za tym idzie – wymagane są dodatkowe środki na pobyt. Jeśli natomiast porównamy, ile kosztuje detoks narkotykowy (7 dniowy) i detoksykacja alkoholowa (5- dniowy), nie zobaczymy różnicy, ponieważ cena wyniesie od 2500 zł do 3500zł za detoksykację. Cena jest uzależniona od długości pobytu na detoksie.

#3 Ile kosztuje detoks narkotykowy na NFZ?

Czy detoks narkotykowy na NFZ jest w ogóle możliwy? Tak, jednak z doświadczenia możemy stwierdzić, że 99% osób będzie musiała zapłacić za leczenie uzależnienia od narkotyków z „własnej kieszeni”. Aby dowiedzieć się szczegółów, rekomendujemy skonsultować się z wybranym specjalistą NFZ indywidualnie i porozmawiać o swojej przypadłości.

#4 Czy przerwa w detoksie narkotykowym jest możliwa?

Przerwa w detoksie narkotykowym jest niewskazana, ponieważ w trakcie odstawiania narkotyku występują objawy ostrego zespołu abstynencyjnego. W czym czasie pacjent powinien być pod stałą opieką  lekarko- pielęgniarską. Ważne aby zaraz po przebyciu detoksu pacjent rozpoczął terapię stacjonarną w ośrodku.

 

Call Now Button