Ile kosztuje detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy jest niezbędny każdej osobie uzależnionej od substancji odurzających (np. marihuana, kokaina, dopalacze). Pamiętajmy jednak, że pacjent musi być świadomym swojej przypadłości, aby rozpocząć jej skuteczne leczenie. Rozwiązanie to wpłynie pozytywnie nie tylko na samopoczucie i lepsze funkcjonowanie osoby uzależnionej, ale również jej rodziny. Aby nieco rozjaśnić temat odwyku, wyjaśnimy, ile kosztuje detoks narkotykowy i od czego zależy jego cena. Miłej lektury!

Od czego zależy cena detoksu narkotykowego?

Cena detoksu narkotykowego zależy od wielu czynników, na które składają się m.in. zaawansowanie danej przypadłości, konkretne rodzaje substancji odurzających, od których pacjent jest uzależniony, a także indywidualne założenia profilaktyczne ustalane przez specjalistów. Pod uwagę należy również wziąć koszty preparatów potrzebnych do zapobiegania objawom odstawienia. Nie mniej ważna okazuje się dodatkowo długość turnusów – trwają one od 2 do 6 tygodni.

Jeśli chcemy uzyskać informację, jak wygląda detoks narkotykowe związany ściśle z konkretną substancją odurzającą, powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem, który udzieli nam szczegółowych informacji.

Zapamiętaj!

Koszt odwyku narkotykowego nie kończy się wyłącznie na krótkim turnusie. To również regularny kontakt ze specjalistami (często nawet 2-3 razy w tygodniu), których ceny oscylują w granicach 150 zł za jedno spotkanie trwające 60-90 minut.

Jaki jest rzeczywisty koszt odwyku narkotykowego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Jaki jest rzeczywisty koszt odwyku narkotykowego?”. Jak możemy się domyślać, na finalną cenę składa się także wyspecjalizowanie danej placówki. Bardzo często im drożej, tym lepszych specjalistów zatrudnia wybrana firma, jednak nie jest to regułą.

Osobiście rekomendujemy selekcjonować kliniki leczenia uzależnień między innymi na podstawie opinii w Google oraz referencji znajomych na branżowych grupach Facebookowych. Aby dokładnie przedstawić, ile kosztuje detoks narkotykowy, posłużymy się cennikiem prywatnej kliniki uzależnień WANT, z naszej oficjalnej strony. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółów poniżej!

Potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich?
Koniecznie skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień. Pomożemy!

Detox narkotykowy – cena w ośrodku terapii uzależnień WANT

Jaki jest koszt odwyku narkotykowego w ośrodku terapii uzależnień WANT? Aktualnie obowiązuje promocja i ceny są znacznie niższe zarówno na pokój 1-osobowy, jak i 2-osobowy. Oferujemy detoks od 5 do 10 dni, detoksy pięciodniowe w pokoju 2 osobowym to kwota 2000zł, a każdy kolejny dzień pobytu to 400zł. Interesują Cię szczegóły? – sprawdź nasz CENNIK prywatnej kliniki uzależnień WANT.

Detoksykacja narkotykowa – od czego zależy cena w ośrodku WANT?

Aby kompleksowo odpowiedzieć, od czego zależy cena detoksu narkotykowego, posłużymy się naszą ofertą. Otóż terapia w prywatnym ośrodku odwykowym WANT zawiera całodniowe wyżywienie, nielimitowany dostęp do sali gimnastycznej oraz dodatkowych rozrywek (np. ping-pong lub piłkarzyki). Oprócz tego oferujemy możliwość transportu z miejsca zamieszkania, wizyty u lekarza internisty (w razie potrzeby), a także zwolnienie lekarskie na cały okres trwania turnusu.

Ile kosztuje detoks narkotykowy? – podsumowanie

Jak możemy wywnioskować z dzisiejszego artykułu, detoks narkotykowy kosztuje od 2000 zł za 5 dniowy turnus, a terapia za 4-tygodniowy pobyt w w pokoju 2 osobowym to 7500zł. W zależności od stopnia uzależnienia pacjenta można wybrać także detoks 5-dniowy. Jeśli natomiast po zakończonej kuracji dostrzegamy możliwość nawrotu przypadłości – warto zdecydować się na spotkania stacjonarne lub online z naszymi specjalistami.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat detoksu narkotykowego.

#1 Ile tygodni powinien trwać detoks narkotykowy w ośrodku?

Warto, żeby detoks narkotykowy trwał minimum dwa tygodnie. Jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób w początkowej fazie uzależnienia. Im dłużej mamy do czynienia z substancjami odurzającymi typu marihuana, kokaina czy dopalacze – tym więcej czasu powinniśmy przebywać na leczeniu zamkniętym.

#2 Czy koszt odwyku narkotykowego jest podobny do ceny leczenia alkoholizmu?

Koszt kompleksowego odwyku narkotykowego jest nieco niższy od ceny leczenia alkoholizmu. Wynika to z faktu, iż czas stacjonarnej kuracji alkoholików trwa nawet do 8 tygodni, a co za tym idzie – wymagane są dodatkowe środki na pobyt. Jeśli natomiast porównamy, ile kosztuje detoks narkotykowy (2-tygodniowy) i detoksykacja alkoholowa (również 2-tygodniowy), nie zobaczymy różnicy, ponieważ cena wyniesie ok. 4 500 zł za 2 tygodnie leczenia obydwu przypadłości.

#3 Ile kosztuje detoks narkotykowy na NFZ?

Czy detoks narkotykowy na NFZ jest w ogóle możliwy? Tak, jednak z doświadczenia możemy stwierdzić, że 99% osób będzie musiała zapłacić za leczenie uzależnienia od narkotyków z „własnej kieszeni”. Aby dowiedzieć się szczegółów, rekomendujemy skonsultować się z wybranym specjalistą NFZ indywidualnie i porozmawiać o swojej przypadłości.

#4 Czy przerwa w detoksie narkotykowym jest możliwa?

Przerwa w detoksie narkotykowym jest niewskazana. Gdy po kilku przepracowanych tygodniach pacjent zacznie ponownie odurzać się substancjami psychoaktywnymi, będzie musiał rozpocząć leczenie od nowa. Tak się jednak nie stanie, jeśli uzależniona osoba podejdzie do odwyku poważnie i wdroży w życie wszelkie wskazówki od lekarzy oraz psychoterapeutów z wybranego ośrodka leczenia uzależnień.

 

Call Now Button